Koszyk0 szt
Dział sprzedaży +48 32 738 78 00 +48 533 189 050 Godziny otwarcia: Pon-Pt 7:00-16:00

Aktualności

kocioł kondensacyjny

Zastosowanie odskraplacza w kotle kondensacyjnym

Kocioł kondensacyjny jest rozwiązaniem bardzo popularnym i efektywnym. Jednak, aby funkcjonował poprawnie, wymaga odpowiednich modernizacji, wśród których wyróżnić należy odskraplacz. Ten rodzaj elementu nie jest montowany przypadkowo. Warto wiedzieć czym dokładnie jest, jaka jest jego funkcja, aby przy zakupie kotła dokonać właściwego wyboru i zakupu, a kolejno doposażyć całą instalację w ten element.

Kotły kondensacyjne

Jednym z najlepszych sposobów podgrzewania wody użytkowej w domu jest stosowanie kotłów kondensacyjnych. Zasilane są olejem lub gazem, jednak ich wysoka wydajność wynika z tego, że pozwalają one odzyskać ciepło poprzez kondensację pary wodnej, a wraz z nią uzyskanie ciepła z niej temperatury. Pozostałe elementy są odprowadzane przewodami kominowymi, w które zaopatrzymy się w firmie KOMINFLEX, na zewnątrz budynku. Bardzo ważną częścią tego rodzaju rozwiązania są odskraplacze, o których warto wiedzieć nieco więcej. Ten w zasadzie prosty element pozwala na utrzymanie właściwej pracy kotła oraz przekłada się bezpośrednio na jego poprawne działanie, wolne od awarii i usterek.

Odskraplacze

Jak sama nazwa wskazuje, drobny element określany jako odskraplacz związany jest z tym, co się skrapla. A jego funkcją jest odprowadzenie kondensatu. Wytworzona w trakcie pracy kotła para wraz z obniżeniem temperatury ulega kondensacji. W ten sposób skroplony produkt uboczny może wrócić do piecyka, uszkadzając go. Kiedy należy go montować? Gdy rura odprowadzająca spaliny nie jest wyposażona w rozwiązanie służące wydaleniu kondensatu, a przebiega w pionie lub w skosie. Do odskraplacza montowany jest syfon umożliwiający odprowadzenie kondensatu, a jednocześnie umożliwiających przepływ spalin. Warto mieć na uwadze, aby go włączyć w całość obiegu. Dzięki temu unikniemy awarii, która wówczas nie jest naprawiana gwarancyjnie. Cena samego elementu też nie jest specjalnie wysoka, jednak jego brak może być już dosyć kosztowny, gdy przyjdzie nam reperować kocioł, którego źródło wciąż będzie takie samo.

Zobacz także:

Przedłużenie izolowane PRO

Instalując wkład kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów opalanych paliwami stałymi...

Więcej

Jak działa kotłowania kaskadowa

Standardowy kocioł kondensacyjny wystarcza w zupełności do ogrzania domu jednorodzinnego lub niewielkiego...

Więcej