Koszyk0 szt
Dział sprzedaży +48 32 738 78 00 +48 533 189 050 Godziny otwarcia: Pon-Pt 7:00-16:00

Aktualności

kociol

Kotły 5 klasy odprowadzenie spalin

Ogrzewanie jest niezbędne zimą. Bardzo ważny jest jednak stopień i sposób odprowadzania spalin, aby zminimalizować ryzyko chorób płucnych do zera.

Ogrzewanie a odprowadzanie spalin

Nikt nie wyobraża sobie spędzania zimy w chłodnym domu. Dlatego wykorzystywane są różne piece, na rozmaite środki opałowe. Ważne jest jednak to, aby zadbać o prawidłowe odprowadzanie spalin, będących produktem ubocznych wytwarzania ciepła. Warto postawić na najlepsze rozwiązania, które zostaną zamontowane przez firmę KominFlex. Warto wybierać najlepsze rozwiązania, a o sugestie dopytać specjalistów renomowanego przedsiębiorstwa produkującego kominy. A to dlatego, że eksperci doradzą produkt bez sztuczek marketingowych, taki który będzie faktycznie najlepszy. Dodatkowo można zakupić również elementy układu kominowego. Nie należy zapominać, że to właśnie ten przewód odgrywa kluczową rolę w transporcie spalin poza obiekt.

5 klasa

Na rynku zakupić można wiele rozwiązań, najlepszym są kotły 5 klasy odprowadzania spalin. Określenie to nie jest chwytem marketingowym, a wynika bezpośrednio z normy PN EN 303-5, która wyznacza, że klasa 5 jest najlepsza. Jest bardzo restrykcyjna, dookreśla wymagania dotyczące sprawności i emisji. 5 klasę mają najlepsze piece, które emitują do atmosfery najmniej węgla organicznego, CO i pyłów do atmosfery. Ich sprawność jest bardzo wysoka, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. W tej grupie znajdziemy rozwiązania przystosowane do spalania biomasy, które są najchętniej wybieranymi. Znajdziemy piece zgazowujące drewno, na ekogroszek czy pellet. W ramach rozmaitych programów dofinansowujących można wymienić swój piec na zupełnie nowy o lepszej sprawności i mniejszej emisyjności. Warto mieć na uwadze, dla dobra zdrowia i portfela jedynie urządzenia nowoczesne i klasyfikowane możliwie najwyżej. Jakość ta sprawdzi się, a po kilku latach będzie znacząco odczuwalna, jeśli oczywiście i inni ludzie postawią na te właśnie rozwiązanie.

Zobacz także:

Jak i po co wykonuje się przedłużenia kominów?

Systemy kominowe występujące w budownictwie jedno i wielorodzinnym to niezwykle ważne elementy...

Więcej

Wyrzut boczny czy przewód pionowy

Każdy dom musi być wyposażony w odpowiednią instalację grzewczą, dzięki której możliwe...

Więcej