Koszyk0 szt
Dział sprzedaży +48 32 738 78 00 +48 533 189 050 Godziny otwarcia: Pon-Pt 7:00-16:00

Aktualności

mężczyzna na dachu przy kominie

Jak i po co wykonuje się przedłużenia kominów?

Systemy kominowe występujące w budownictwie jedno i wielorodzinnym to niezwykle ważne elementy wyposażenia każdego budynku. Odpowiadają za sprawne odprowadzanie spalin powstałych w wyniku spalania paliw, co ma służyć ogrzewaniu wnętrza budowli. Na rynku istnieją sprawdzeni producenci, którzy oferuję wysokiej jakości części tych systemów niezbędne do serwisowania kominów. Niektórzy decydują się na ich przedłużenie. Na czym to polega?

Kiedy należy wykonać przedłużenie komina?

Komin ma odprowadzać zużyte powietrze i spaliny, które są efektem spalania węgla, ekogroszku, pelletu czy innych paliw używanych do ogrzewania budynku. Producenci części systemów kominowych oferują elementy niezbędne do ich przedłużenia, które niezbędne są, gdy zauważymy zaburzenia w odprowadzaniu nieczystości.

Za krótki komin nie ma wystarczającego ciągu. Jego siła zależy od budowy (np. porowatości), długości i poprzecznego przekroju, chociaż wpływ na ciąg ma też: różnica temperatur między spalinami i otoczeniem zewnętrznym, występowanie i zawirowania wiatru czy nawet ukształtowanie terenu (wysokie budynki ograniczają podmuchy wiatru, wpływają na ich kierunek). Słaby ciąg jest niebezpieczny, gdyż nie odprowadza spalin poza budynek, co może stwarzać zagrożenie zdrowia i życia osób w nim przebywających.

Jak przedłuża się komin?

Błędy popełnione przy projektowaniu systemu kominowego da się na szczęście wyeliminować, montując na nim izolowane przedłużenie. Wykonane ze stali nierdzewnej jest ono żaro i kwasoodporne, chroni przed pożarem sadze. Nadaje się ono do komina ceramicznego i dymowego, do wszystkich paliw, a umieszcza się nad istniejącym systemem. Dzięki temu eliminujemy problem ochładzania komina, a znajdująca się na przedłużeniu osłona wpływa na zwiększenie i poprawę siły ciągu. Jej montaż jest dość prosty, nie wpływa na uruchamianie i wygaszanie pieca, za to daje niemal natychmiastowe efekty. Takie elementy powinny mieć certyfikaty jakości, dzięki którym mamy pewność, że ich montaż będzie bezpieczny i spełni swoją funkcję.

Zobacz także:

6 cze
nowe elementy rura z rewizja

Nowe elementy – rura z rewizją

Rura+rewizja to nowy detal w ofercie Komin-Flex służący do wykonania elementu rewizyjnego...

Więcej
3 lip
kiedy komin zewnetrzny

Kiedy można zbudować komin zewnętrzny?

Najczęściej komin powstaje w tym samym czasie co ściany budynku i znajduje...

Więcej