Koszyk0 szt
Dział sprzedaży +48 32 738 78 00 +48 533 189 050 Godziny otwarcia: Pon-Pt 7:00-16:00

Aktualności

stal kwasoodporna czyli jaka

Stal kwasoodporna, czyli jaka?

Podziel się:

Stal kwasoodporna to materiał, z którego produkuje się wkłady kominowe, czyli główną część każdego komina. Wkłady mają bezpośredni kontakt ze spalinami, dlatego tak ważne jest, aby do ich produkcji używano właśnie kwasoodpornych materiałów. Odprowadzają dymy z instalacji, zapewniają odporność ogniową oraz stanowią skuteczną ochronę przed odkształceniami termicznymi i mechanicznymi komina. Więcej o nich i o zaletach kwasoodpornej stali dowiesz się z naszego wpisu.

Czym charakteryzują się wkłady kominowe ze stali kwasoodpornej?

Kwaśne skropliny, powstające podczas spalania, naruszają konstrukcję komina murowanego. Często użytkownicy zauważają wykwity na ścianach i pojawiający się grzyb oraz nieprzyjemny zapach. To oznaka tego, że agresywne skropliny wniknęły w strukturę tynku. Aby temu zapobiec, jak również niszczeniu paleniska, stosuje się wkłady kominowe ze stali kwasoodpornej. Nie tylko zapewniają one bowiem pełny proces spalania, lecz również odpowiednią moc urządzenia, temperaturę spalin i bezpieczeństwo (szczelność instalacji) użytkowania. Dzięki tego typu wkładom unikniemy nadmiernemu schłodzeniu spalin i nadmiaru wykraplania się kwaśnych. Najlepiej sprawdzą się w kotłach gazowych i olejowych.

Jakie pozostałe rodzaje wkładów można wyróżnić?

W naszej ofercie znajdą Państwo także dwa inne rodzaje wkładów kominowych:
Wysokiej jakości wkłady elastyczne STALFLEX – wykonane są z taśmy ze stali kwasoodpornej, spiralnie zwijanej i połączonej zamkiem blacharskim. Stosuje się je w zakrzywionych przewodach kominowych, zwykle w modernizowanych budynkach, jak również do wentylacji. Posiadają małą pojemność cieplną, co zmniejsza wykraplanie spalin. Wkłady kwasoodporne KF charakteryzują się okrągłymi rurami i całą gamą elementów połączeniowych. Specjalna konstrukcja połączeń, kielich-mufa, łącząca długości 100 lub 60 mm, zapewnia prostotę montażu i dużą sztywność konstrukcji. Oferowane są z różnych gatunków stali i grubości materiału, w zależności od rodzaju paliwa.
Pamiętaj, że od odpowiedniego wyboru wykładu kominowego zależy trwałość jego konstrukcji. Zapewni on możliwość poprawnej regulacji układu kominowego, dlatego też powinno się inwestować jedynie w produkty najwyższej jakości. Takim produktem będzie właśnie wytrzymały i odporny na działanie kwaśnych spalin wkład ze stali kwasoodpornej. Jeśli natomiast musisz zmodernizować już istniejący komin ceramiczny lub stworzyć ciągi wentylacyjne, polecamy wkład elastyczny, także wyprodukowany z kwasoodpornej stali.

Zobacz także:

Nowość – Kominy izolowane SLIM EKO

Kominy SLIM EKO dedykowane są dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe....

Więcej

Jak często wykonywać przeglądy kominów?

Okresowy przegląd kominów jest nie tylko obowiązkiem określonym w prawie budowlanym, ale...

Więcej