Koszyk0 szt
Dział sprzedaży +48 32 738 78 00 +48 533 189 050 Godziny otwarcia: Pon-Pt 7:00-16:00

Aktualności

wklady kominowe

Przegląd systemów kominowych dostępnych w naszej ofercie

Jako renomowany producent kominów oferujemy systemy kominowe ze stali kwasoodpornych, kominy zewnętrzne oraz elementy wentylacji. Każdy sprzedawany przez nas wkład oraz komin posiada wymagane certyfikaty i dopuszczenia. Wszystko to sprawia, że od lat jesteśmy w stanie utrzymać wysoką pozycję na polskim rynku. Sprawdź, jakie systemy konikowe obecnie znajdują się w naszej ofercie.

Systemy podciśnieniowe

Wkłady kominowe typu KF to systemy podciśnieniowe wykonane ze stali kwasoodpornej do odprowadzania spalin, stanowiące zabezpieczenie istniejących kominów ceramicznych i dostosowujące przekrój komina do wymagań nowoczesnych urządzeń grzewczych. Podobnym rozwiązaniem są wkłady kominowe typu OWAL, które zapobiegają nadmiernemu zawężeniu kanału spalinowego. Kominy będące systemami dwuściennymi do odprowadzania spali, które mogą stanowić samodzielną budowlę w konstrukcji wsporczej lub być mocowane do ścian budynków to:

  • kominy izolowane typu KF,
  • kominy izolowane typu SLIM,
  • kominy izolowane typu SLIM EKO (dla kotłów 5 klasy).

Każdy z nich ma izolację wykonaną z wełny mineralnej. Poszczególne modele różnią się grubością materiału, zakresem średnic i temperaturą pracy.

Systemy nadciśnieniowe

Wkłady kominowe typu WSPS to systemy nadciśnieniowe współosiowych wkładów kominowych (rura w rurze). Wewnętrzny przewód służy do odprowadzania spalin, a przestrzeń międzyrurowa dostarcza powietrze do/z kotłów wentylatorowych z zamkniętą komorą spalania (zarówno kondensacyjnych, jak i niekondensujących). Natomiast wkłady kominowe typu SPS to systemy nadciśnieniowych jednościennych wkładów kominowych, które również służą do odprowadzania spalin z kotłów wentylatorowych z zamkniętą komorą spalania. Posiadamy wkłady typu:

  • SPS 120-300,
  • SPS IZOL 120-300,
  • SPS IZOL.

Poszczególne modele różnią się zakresem dostępnych średnic. W SPS IZOL dostępne są wymiary 80 mm i 100 mm.

Pozostałe rozwiązania kominowe

System SAMBUD jest kompletnym i uniwersalnym rozwiązaniem wznoszenia kominów, wykonywania instalacji spalinowych i wentylacyjnych. Można go montować na różnych etapach inwestycji na zasadzie oddzielnej obudowy i wkładu na dowolne paliwo (olej, gaz, ekologiczne paliwa stałe). Po wewnętrznej stronie wykonany jest ze stali kwasoodpornej, a z zewnątrz wyłożony jest prefabrykowanymi kształtkami keramzytobetonowymi.

W naszej ofercie znajdują się także jednościenne elastyczne systemy wkładów kominowych STALFLEX do odprowadzania spalin, które stanowią zabezpieczenie i modernizację istniejących kominów ceramicznych. Można je podłączać do kotła oraz do ciągów wentylacyjnych. Dostępne są również elastyczne przewody aluminiowe typu FLEX stosowane do wentylacji, rozprowadzania ciepłego powierza i podłączeń okapów kuchennych.

Zobacz także:

Kominy stalowe – charakterystyka

W kominie to wkład kominowy jest jedynym elementem mającym bezpośredni kontakt ze...

Więcej
7 sty
stal kwasoodporna czyli jaka

Stal kwasoodporna, czyli jaka?

Stal kwasoodporna to materiał, z którego produkuje się wkłady kominowe, czyli główną...

Więcej