Koszyk0 szt
Dział sprzedaży +48 32 738 78 00 +48 533 189 050 Godziny otwarcia: Pon-Pt 7:00-16:00

Aktualności

kominy stalowe charakterystyka

Kominy stalowe – charakterystyka

Podziel się:

W kominie to wkład kominowy jest jedynym elementem mającym bezpośredni kontakt ze spalinami. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby były odporne i trwałe. W kominach wykorzystuje się różne sprawdzone rozwiązania i materiały – zawsze są kwasoodporne i odporne na działanie wysokich temperatur.

Wkład kominowy przede wszystkim musi zapewniać szczelność przy pracy komina, ochronę przed zamakaniem i umożliwiać odprowadzanie skroplin na zewnątrz komina. Ważna jest też jego odporność na ogień i wysokie temperatury, aby w trakcie pracy komina nie ulegał odkształceniom termicznym i mechanicznym. Doskonałym materiałem na wkład kominowy jest stal.

Stalowe kominy mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Montaż takiego komina jest prosty i polega na zamocowaniu do ściany konsoli wsporczej, a potem połączeniu segmentów na wcisk albo obejmami zaciskowymi.

Trzeba pamiętać, że każdy nowo oddany do użytku komin, według polskiego prawa, musi być skontrolowany przez mistrza kominiarskiego, a potem regularnie przez kominiarzy czyszczony.
Stalowe wkłady kominowe można stosować do wszystkich rodzajów palenisk: domowych kominków, kotłów na węgiel bądź ekogroszek, a nawet do przemysłowych instalacji ciepłowniczych lub systemów odprowadzania spalin.

Kominy stalowe zalety:

• Niewielki ciężar, który wpływa na mniejszy koszt transportu i montażu.
• Nie wymagają specjalnego fundamentowania.
• Jest możliwość montażu uchwytami do ściany.
• Bardzo łatwy i szybki montaż.
• Doskonała ochrona przed niszczącym działaniem kwasów.
• Niewielkie tarcie spalin o powierzchnię przewodu, dzięki temu przepływ odbywa się z większą prędkością.
• Bardzo wysoka szczelność instalacji i małe prawdopodobieństwo rozszczelnienia w trakcie montażu i eksploatacji.
• Łatwa rozbiórka.

Kominy stalowe to niezwykle nowoczesne rozwiązanie. Są wygodne w użytkowaniu, a po kilku latach można je nawet przeinstalować w nowe miejsce. Warto zauważyć, że taki stalowy element może być ciekawym detalem architektonicznym, który podkreśli nowoczesny styl całego domu.

Zobacz także:

Zapytanie ofertowe nr 1/2019

Komin-Flex sp. z o.o. w ramach projektu pt. Opracowane i wdrożenie innowacyjnego...

Więcej

5 najwyższych kominów na świecie

Kominy to charakterystyczny element krajobrazu, który nieodmiennie wpisany jest w panoramę miasta...

Więcej