Koszyk0 szt
Dział sprzedaży +48 32 738 78 00 Godziny otwarcia: Pon-Pt 7:00-15:00

Aktualności

kominy stalowe przydatne informacje

Kominy stalowe – przydatne informacje

Podziel się:

Jeszcze do niedawna nieodłącznym elementem każdego domu był tradycyjny komin murowany z cegieł połączonych spoinami. Powstawał on jednocześnie z budową budynku, czasami był również podparciem dla więźby dachowej i w związku z tym stawał się istotnym elementem całej konstrukcji. Obecnie jednak mamy do wyboru nowocześniejsze rozwiązania i możemy zdecydować się na kominy stalowe, które są dużo lepiej dostosowane do rodzaju i wielkości pieca, jaki mamy zamiar zamontować w naszym domu.

Indywidualne dopasowanie

Tradycyjny komin budowany był standardowo i zwykle nie było możliwości dobrego dostosowania go do indywidualnych wymagań pieca grzewczego. Tymczasem nowoczesne kominy stalowe dostępne są w wielu rodzajach, aby można było wybrać model o takich parametrach, jakich potrzebuje nasz kocioł grzewczy. W sprzedaży znajdziemy kominy wykonane ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej wraz z odpowiednimi elementami wentylacyjnymi, drzwiczkami, zawiasami oraz klapkami.

Do wyboru mamy przede wszystkim dwa główne typy kominów stalowych – jednościenne i dwuścienne. Te pierwsze stosowane są zwykle jako wkłady kominowe i współpracują najczęściej z kotłami olejowymi, gazowymi oraz na paliwa stałe. Natomiast kominy dwuścienne dzięki lekkiej konstrukcji mogą być montowane nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz budynków o różnym przeznaczeniu. Sprawdzą się w połączeniu z kotłami grzewczymi na każdy rodzaj paliwa. Można je stosować wszędzie tam, gdzie wcześniej nie planowano utworzenia kanałów odprowadzających dym.
Wkłady kominowe wykonane ze stali możemy montować nie tylko w nowych domach, ale istnieje również możliwość wprowadzenia ich do już istniejącego kanału, na przykład do tradycyjnego komina murowanego, nawet wtedy gdy posiada on krzywizny. Główne zalety zastosowania kominów ze stali to przede wszystkim ich szczelność, niewielki ciężar (dzięki czemu nie wymagają murowania fundamentu, nawet gdy mocujemy je na zewnątrz budynku), a także niska cena zakupu.

Zobacz także:

5 styczeń
KominkiPROnr43

Ciekawa lektura. Polecamy.

Polecamy najnowszy numer magazynu Kominki PRO. W numerze ciekawy artykuł o akcji...

Więcej
30 listopad
nowa srednica kominow izolowanych

160mm – nowa średnica w kominach izolowanych

Zgodnie z sugestiami i życzeniami Naszych Klientów poszerzyliśmy zakres kominów izolowanych SLIM...

Więcej