Koszyk0 szt
Dział sprzedaży +48 32 738 78 00 +48 533 189 050 Godziny otwarcia: Pon-Pt 7:00-16:00

Aktualności

zalety kozy grzewczej

Zalety kozy grzewczej

Koza grzewcza to popularna nazwa pieca wolnostojącego. Ciekawostką jest pochodzenie samej nazwy tego urządzenia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w dawnych czasach na terenach Polski na zimę wprowadzano do chat zwierzęta hodowlane. Najczęściej wybierano do tego właśnie kozy, ponieważ miały kompaktowe wymiary i dawały najwięcej ciepła ze wszystkich zwierząt, które hodowano. Ciało kozy emituje bardzo dużą dawkę przyjemnego ciepła tak potrzebnego w zimne dni. Nazwa ta została w naszym języku i dziś kozą nazywamy specjalne urządzenie służące do podgrzewania wnętrz domów.

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się zaletom używania kozy w domu.

Zalety kozy:

• Niezwykły urok – kozy mają oryginalny wygląd, w sklepach odnajdziemy kozy utrzymane w różnej stylistyce, ale każda z nich cieszy oko swoim czarującą prezencją.

• Lekka konstrukcja – dzięki temu nie musimy dodatkowo wzmacniać stropu.

• Niewygórowana cena – jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem od kominka, między innymi dlatego, że nie wymaga stosowania obudowy.

• Bezpieczna – bezpieczeństwo gwarantuje nam zamknięta komora spalania.

• Dzieli się z nami ciepłem na całej powierzchni – koza (podobnie jak jej prototyp w formie żywego zwierzęcia) oddaje ciepło całą powierzchnią, włączając w to nawet rurę odprowadzającą spaliny.

• Jest mobilna – jeśli tylko będziemy mieć ochotę, możemy w każdej chwili zdemontować ją i przenieść w inne miejsce.

• Niedroga eksploatacja – jest opalana niedrogimi źródłami energii (np. brykietem drzewnym lub drewnem).

• Dowolność usytuowania – ustawiając ją w swoim domu, nie ogranicza nas nic oprócz dostępu do komina, który jest niezbędny do wykonania podłączenia.

Kiedy koza może być skuteczną formą ogrzewania?
Pytanie „czy kozą można ogrzać cały dom?” pojawia się dość często na forach poświęconych tematyce grzewczej. Odpowiedź jest prosta – jeżeli nasz dom ma układ pomieszczeń zapewniający swobodną cyrkulację powietrza, to koza będzie mogła skutecznie go ogrzać. Swobodna cyrkulacja powietrza jest zapewniona, kiedy układ wszystkich pomieszczeń w naszym domu jest taki, że możemy przejść je wszystkie bez konieczności cofania się. Pamiętajmy, że do pieców w typie kozy najlepszym wkładem kominkowym będzie zastosowanie systemów izolowanych typu SLIM.

Zobacz także:

Kominy stalowe – charakterystyka

W kominie to wkład kominowy jest jedynym elementem mającym bezpośredni kontakt ze...

Więcej

Polityka społecznie odpowiedzialnego biznesu

Komin-Flex promuje zasady społecznie odpowiedzialnego biznesu zarówno wśród swoich pracowników, jak i...

Więcej