"Komin-Flex" sp. z o.o. 43-200 Pszczyna ul. Górnośląska 1 Sklep firmowy czynne: pon.-pt.: 8.00-16.00
flaga ue
 • Polski
 • English
 • Deutsch

Kominy stalowe, wkłady kominowe | producent Komin-Flex

Producent kominów


Jesteśmy renomowanym producentem kominów. Oferta naszej firmy obejmuje systemy kominowe ze stali kwasoodpornych, kominy zewnętrzne oraz elementy wentylacji. W zakresie wyrobów kominowych oferujemy: wkłady kominowe, kominy stalowe dwuścienne, systemy kominowe WSPS i SPS oraz kwasoodporne przewody giętkie. Każdy wkład kominowy i komin produkcji Komin - Flex posiada wymagane certyfikaty i dopuszczenia. Wysoka jakość i trwałość wyrobów, doświadczenie techniczne i fachowość załogi oraz naczelna dbałość o bezpieczeństwo użytkowania wyrobów Komin - Flex zapewniają nam wysoką pozycję na rynku polskim, a naszym klientom dają satysfakcję z dokonanego zakupu.

 • inwestycja 1
 • inwestycja 2
 • Inwestycja 3
 • Inwestycja 4
 • Inwestycja 5
 • Inwestycja 6
 • Inwestycja 7
 • inwestycja 8
 • Inwestycja 9
 • inwestycja 10
09.11.2020
Kominy to charakterystyczny element krajobrazu, który nieodmiennie wpisany jest w panoramę miasta i w pewien sposób stanowi jej kwintesencję. Chociaż na to hasło przychodzą nam do głowy raczej te nieduże kominki zdobiące dachy domów mieszkalnych – widoczny element na przykład kominów izolowanych czy też wkładów kominowych – to przecież najwięcej uwagi przykuwają kominy przemysłowe, których wieże wyraźnie odcinają się na tle pejzażu.
02.11.2020
Kominy stawia się zarówno jako obudowę kanałów dymowych, jak i kanałów spalinowych. Pełnią także inne funkcje, np. osłony rury odpowietrzającej czy doprowadzania powietrza do zamkniętych palenisk. W tym artykule postanowiliśmy wytłumaczyć wam, czym charakteryzują się kominy spalinowe i dymowe, aby zrozumieć występujące między nimi różnice.   Kiedy wydobywa się dym, a kiedy spaliny?  
14.10.2020
Umiejscowienie komina na dachu nie może być przypadkowe i jest wyraźnie określone przez normę PN 89/B-10425. Podstawą prawidłowego wykonania komina jest zbudowanie go w linii prostej lub odchyleniem nie dłuższym niż 2,0 m i nie większym niż 30°. Dodatkowo powinien być prowadzony w sposób ciągły od fundamentu, aż po wylot. Lokalizacja wylotów na dachu też nie jest pozostawiona przypadkowi.
24.08.2020
Jako renomowany producent kominów oferujemy systemy kominowe ze stali kwasoodpornych, kominy zewnętrzne oraz elementy wentylacji. Każdy sprzedawany przez nas wkład oraz komin posiada wymagane certyfikaty i dopuszczenia. Wszystko to sprawia, że od lat jesteśmy w stanie utrzymać wysoką pozycję na polskim rynku. Sprawdź, jakie systemy konikowe obecnie znajdują się w naszej ofercie. Systemy podciśnieniowe  
17.06.2020
Kominy izolowane to rodzaj kominów stalowych do odprowadzania spalin w urządzeniach grzewczych opalanych gazem, olejem opałowym lub paliwami stałymi. Niektóre modele dodatkowo sprawdzają się także na potrzeby wentylacji. Można je stosować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w budynkach przemysłowych. W tym wpisie przeczytasz, co dokładnie je wyróżnia.  
07.05.2020
Drożne przewody kominowe są gwarancją bezpieczeństwa wszystkich domowników. Kominy najczęściej są zatykane zalegającą w nich sadzą, ale istnieje jeszcze jedno zagrożenie – ptasie gniazda. Na szczęście niewiele ptaków ma zwyczaj zakładać swoje gniazda we wnętrzach kominów, ale skłonności do zasiedlania się w tych nietypowych miejscach mają kawki. Ptaki te budują swoje gniazda wysoko. Najczęściej wybierają szczeliny w murach, wieże kościelne czy stropodachy, jednak zdarza się, że ulokują się we wnętrzu przewodu kominowego.
19.03.2020
Okresowy przegląd kominów jest nie tylko obowiązkiem określonym w prawie budowlanym, ale przede wszystkim zabiegiem, który zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom całego budynku. Niedrożne systemy kominowe uniemożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza i usuwanie szkodliwych substancji z wnętrza budynku, co może prowadzić do gromadzenia się wilgoci, powstawania pleśni i grzybów na ścianach, a nawet do takich tragedii, jak zaczadzenia domowników. Jak dbać o prawidłowe działanie przewodów kominowych?  
05.02.2020
Instalując wkład kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów opalanych paliwami stałymi pamiętajmy o zastosowaniu zakończenia izolowanego PRO dostępnego w średnicach 150,160,180 i 200mm. Zastosowany materiał oraz izolacja gwarancją jakość elementu. Zakończenie izolowane PRO: - zwiększa ciąg w kominie powodując bardziej efektywne spalanie - zapobiega nadmiernemu wychładzaniu spalin - ogranicza oblepianie ścianek komina mazią, co zdarza się szczególnie w miejscach zmian temperatury komina z cieplejszego na zimny
07.01.2020
Stal kwasoodporna to materiał, z którego produkuje się wkłady kominowe, czyli główną część każdego komina. Wkłady mają bezpośredni kontakt ze spalinami, dlatego tak ważne jest, aby do ich produkcji używano właśnie kwasoodpornych materiałów. Odprowadzają dymy z instalacji, zapewniają odporność ogniową oraz stanowią skuteczną ochronę przed odkształceniami termicznymi i mechanicznymi komina. Więcej o nich i o zaletach kwasoodpornej stali dowiesz się z naszego wpisu.