"Komin-Flex" sp. z o.o. 43-200 Pszczyna ul. Górnośląska 1 Sklep firmowy czynne: pon.-pt.: 8.00-16.00
flaga ue
  • Polski
  • English
  • Deutsch

Komin do piecyka gazowego (terma)

Pytanie: 

Kupiłem wasze rury spalinowe , trójnik, rury, regulowane kolanko, odwadniacz. Jak prawidłowo zainstalować komin. Komin wzorcowy jest zrobiony kielichem do góry wiec spaliny z piecyka będą uciekały miedzy kielichem a następną rurą , a nie można zestawić rur spalinowych kielichem w dół. Na zewnątrz przy padającym deszczu woda deszczowa po rurze będzie wpływała do kielicha??

Żródło: 
Komin-Flex
Odpowiedź: 

Nawiązując do przesłanego maila w sprawie komina do piecyka gazowego, wyjaśniamy:

1. Komin, o którym Pan mówi to najprawdopodobniej wkład jednościenny. Jego podstawową cechą jest praca w podciśnieniu. Oznacza to, że w czasie pracy urządzenia grzewczego wewnątrz komina panuje ciśnienie niższe od ciśnienia atmosferycznego. Przez ewentualne nieszczelności powietrze z zewnątrz będzie zasysane do komina.

2. Połączenie kielichowe zapewnia wystarczającą szczelność gazową (w kominach podciśnieniowych) co poparte jest odpowiednimi badaniami.

3. Usytuowanie elementów systemu spalinowego kielichami do góry zapobiega wyciekaniu wykraplającego się kondensatu na zewnątrz.

4. Wkład jednościenny musi być zainstalowany w istniejącym szachcie kominowym (w obudowie komina). Nie może funkcjonować jako zewnętrzny komin spalinowy ze względu na brak izolacji i jak Pan stwierdził, możliwość przedostawania się wody atmosferycznej do środka komina. Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia są dla Pana wystarczające.