"Komin-Flex" sp. z o.o. 43-200 Pszczyna ul. Górnośląska 1 Sklep firmowy czynne: pon.-pt.: 8.00-16.00
flaga ue
  • Polski
  • English
  • Deutsch

Podłączenie kotła z zamkniętą komorą spalania do użytkowanego wcześniej komina

Pytanie: 

Witam, chcę dołączyć do istniejącego sytemu na piec ekogroszek z podajnikiem - piec gazowy kondensacyjny.
Mieszkam w domu dwurodzinnym o wysokości komina około 11m (kotłownia jest w piwnicy, parter, piętro i strych - razem około 11m).
Jaki system kominowy zastosować w takim przypadku. Chcę użyć istniejących kanałów wentylacyjnych o przekrojach 14x14m każdy.
Bardzo proszę o podpowiedź.

Żródło: 
Komin-Flex
Odpowiedź: 

Podłączenie kotła z zamkniętą komorą spalania do istniejącego komina, który wcześniej użytkowany był na paliwo stałe,wiąże się z montażem na całej jego długości systemów rur typu WSPS. System ten zabezpieczy urządzenie przed dostawaniem się do niego zanieczyszczeń ze "starego" komina. Różne sposoby podłączenia urządzenia grzewczego do komina przedstawione są na rysunkach na naszej stronie:
http://kominflex.com.pl/przyklady-rozwiazan-systemow-powietrzno-spalinowych.
Przed podjęciem decyzji co do przebiegu komina, ważne jest określenie możliwości czerpania powietrza i wyrzucania spalin z urządzenia, dlatego istotną sprawą jest poznanie jego parametrów i zaleceń zamieszczonych w danych technicznych.
Istniejące szachty wentylacyjne można wykorzystać na wykonanie instalacji powietrzno-spalinowych pod warunkiem pozostawienia wymaganych prawem ciągów wentylacyjnych.