"Komin-Flex" sp. z o.o. 43-200 Pszczyna ul. Górnośląska 1 Sklep firmowy czynne: pon.-pt.: 8.00-16.00
flaga ue
  • Polski
  • English
  • Deutsch

Odprowadzenie spalin z piecyka gazowego

Pytanie: 

Witam, które rury i kolanka powinienem zakupić do odprowadzania spalin z piecyka gazowego (...)?Widziałem Państwa produkt w sieci (...), ,,podciśnieniowy wkład kominowy typ KF" rura+ kolanka nastawne. Czy jest to odpowieni komplet do oprowadzania spalin z pieca gazowego? Nie koroduje i nie przepuszcza na spawach czadu?

Żródło: 
Komin-Flex
Odpowiedź: 

Witam,
   Jak rozumiemm pod hasłem „piecyk gazowy ” kryje się urządzenie grzewcze w postaci jednofunkcyjnego atmosferycznego przepływowego ogrzewacza wody użytkowej spalającego gaz.  Takie urządzenia grzewcze, zgodnie z przepisami powinny być podłączone do indywidualnego komina spalinowego, wyposażonego we wkład kominowy zabezpieczający przed destrukcyjnym oddziaływaniem kondensatu.
Produkowany przez naszą firmę system „Podciśnieniowy Wkład Kominowy Typu KF” zgodnie z założeniami normy PN- EN 1856 przeznaczony jest do odprowadzania produktów spalania gazu właśnie z takich urządzeń o jakich Pan pisze w swoim pytaniu.
 Jeżeli chciałby Pan uzyskać więcej szczegółowych informacji technicznych o tym produkcie to na naszej stronie www.kominflex.com.pl w zakładce oferta / wkłady kominowe typu KF / znajdują się certyfikaty, deklaracje oraz karty charakterystyk opisujące poszczególne typy naszych wyrobów.