"Komin-Flex" sp. z o.o. 43-200 Pszczyna ul. Górnośląska 1 Sklep firmowy czynne: pon.-pt.: 8.00-16.00
flaga ue
  • Polski
  • English
  • Deutsch

Dodatkowe piony wentylacji

Pytanie: 

Potrzebuję dodatkowych pionów wentylacji grawitacyjnej w kuchni, i łazience i dodatkowo wyciągu od okapu z kuchni. Wszystkie rury chcę poprowadzić po elewacji budynku.
Jakiego systemu i średnicy  rur powinnam użyć? i pod jakim maksymalnym kątem mogę odgiąć rurę przeprowadzając ją przez ścianę żeby wentylacja dobrze działała? Moja kuchnia przylega do niższego garażu. Przez poddasze garażu chcę się przebić na dach. Ile musi wystawać komin?
  W jakiej najmniejszej odległości od siebie mogą być umieszczone rury?
 

Żródło: 
Komin-Flex
Odpowiedź: 

Piony wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej można wykonać z produkowanego przez na systemu typu SLIM. Wszystkie elementy tego systemu widoczne są na naszej stronie internetowej.
Średnica systemów wentylacyjnych dla pomieszczeń mieszkalnych powinna oscylować w wielkościach pomiędzy 130 - 150 mm kanał wewnętrzny. Wymiar ten należy skonsultować z mistrzem kominiarskim. Wymiar średnicy wentylacji mechanicznej powinien być dobrany do urządzenia z nim współpracującego.
System kominowy można prowadzić zgodnie z załączonym rysunkiem, wykorzystując kolana 45st. do jego realizacji. Na odcinkach pionowych należy wykonać rewizje.
Komin przy dachach o kącie nachylenia do 12 st. powinien wystawać co najmniej 0,6m wyżej od poziomu kalenicy.
Odległość pomiędzy poszczególnymi kominami powinna być taka aby umożliwić ich montaż do konstrukcji budynku, kwestie możliwości montażu należy na podstawie podanego rysunku omówić z montażystą
http://kominflex.com.pl/kominy-izolowane-slim/obejma-mocujaca-komina-slim