"Komin-Flex" sp. z o.o. 43-200 Pszczyna ul. Górnośląska 1 Sklep firmowy czynne: pon.-pt.: 8.00-16.00
  • Polski
  • English
  • Deutsch

Porady techniczne. Najczęstsze pytania.

Mają Państwo pytania z zakresu techniki kominowej? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy postarają się pomóc.
W zakładce Porady techniczne udostępniami odpowiedzi na najczęstsze pytania, z którymi się spotykamy oto przykład:
Pytanie: Witam, chcę dołączyć do istniejącego sytemu na piec ekogroszek z podajnikiem - piec gazowy kondensacyjny.(...) Jaki system kominowy zastosować w takim przypadku. Chcę użyć istniejących kanałów wentylacyjnych o przekrojach 14x14m każdy.
Bardzo proszę o podpowiedź.

Odpowiedź: Podłączenie kotła z zamkniętą komorą spalania do istniejącego komina, który wcześniej użytkowany był na paliwo stałe,wiąże się z montażem na całej jego długości systemów rur typu WSPS. System ten zabezpieczy urządzenie przed dostawaniem się do niego zanieczyszczeń ze "starego" komina.
Różne sposoby podłączenia urządzenia grzewczego do komina przedstawione są na rysunkach na naszej stronie:
http://kominflex.com.pl/przyklady-rozwiazan-systemow-powietrzno-spalinowych.
Przed podjęciem decyzji co do przebiegu komina, ważne jest określenie możliwości czerpania powietrza i wyrzucania spalin z urządzenia,dlatego istotną sprawą jest poznanie jego parametrów i zaleceń zamieszczonych w danych technicznych.
Istniejące szachty wentylacyjne można wykorzystać na wykonanie instalacji powietrzno-spalinowych pod warunkiem pozostawieniawymaganych prawem ciągów wentylacyjnych.