"Komin-Flex" sp. z o.o. 43-200 Pszczyna ul. Górnośląska 1 Sklep firmowy czynne: pon.-pt.: 8.00-16.00
flaga ue
  • Polski
  • English
  • Deutsch

Aktualności

11.10.2019
kominflex

Przedstawiamy Państwu film, prezentujący zagrożenia wynikające z używania kominów z tworzyw sztucznych. Stowarzyszenie Kominy Polskie zaleca stosowanie tylko przewodów spalinowych wykonanych z materiałów niepalnych! Poniższy film znajdą Państwo również na kanale Youtube.

Jeśli nie widzisz filmu, kliknij tu: https://youtu.be/FMwK8UqXTrE

04.09.2019
kominflex

Komin-Flex promuje zasady społecznie odpowiedzialnego biznesu zarówno wśród swoich pracowników, jak i na zewnątrz Spółki.
Biznes społecznie odpowiedzialny oznacza koncepcję prowadzenia działalności firmy, w oparciu o aspekty społeczne, środowiskowe i ekonomiczne.

01.08.2019
kominflex

W polskich chatach z czasów średniowiecznych kominów zazwyczaj nie było. W takich pomieszczeniach szybko zbierał się dym, który utrudniał swobodne oddychanie. W kilku miejscach przy łączeniu dachu ze ścianami były zostawione niewielkie wywietrzniki, którymi uciekała część dymu, ale jednak większość spalin zostawała we wnętrzu domu. Ciekawostką jest, że jeszcze do dzisiaj można na ternie Polesia spotkać takie chaty, które noszą nazwę chat kurnych. W takich domostwach, gdy rozpali się ogień, dym ucieka przez najwyższy punkt dachu.

03.07.2019
kominflex

Najczęściej komin powstaje w tym samym czasie co ściany budynku i znajduje się wewnątrz domu, ale czasami komin trzeba dobudować na zewnątrz. Taka potrzeba występuje zazwyczaj wtedy, gdy konieczne jest wzniesienie komina w już istniejącym domu. Kiedy można to zrobić i jaki komin wybrać?

06.06.2019
kominflex

Stowarzyszenie KOMINY POLSKIE, którego jesteśmy aktywnym członkiem wystąpiło  z wnioskiem o utworzenie wspólnej inicjatywy „3K”  integrującej branże:

03.06.2019
kominflex

Nowe rozwiązanie w ofercie Komin-Flex przedłużenie komina murowanego - zakończenie PRO. Podstawa dostępna w dwóch wymiarach 360x360 oraz 400x400, średnica ustnika: 150,160,180 i 200 mm. Zastosowany materiał: rodzaj stali i izolacja,  konstrukcja elementu gwarantują przeznaczenie do kominów odprowadzających spaliny z kołów na pellets czy 5 klasy.

01.06.2019
kominflex

Osłony kominowe wyglądają bardzo ładnie. Niektóre modele są dekoracyjne i cieszą oko każdego, kto spojrzy na dach danego budynku. Jednak estetyka jest tutaj rzeczą wtórną, najważniejsze są inne funkcje, jakie spełnia taka osłona.

Po co zakłada się osłony kominowe?

28.05.2019
kominflex

Problemy z kominem, wymiana kotła grzewczego, a może budowa domu? W zakładce Porady techiczne/ najczęstsze pytania sukcesywnie publikujemy pytania klientów i odpowiedzi udzielane przez specjalistów Komin-Flex. Zapraszamy do lektury.

14.05.2019
kominflex

Zapraszamy do lektury artykułu Wiktora Janeckiego" Jaki komin dobrać do kotłów 5 klasy", który ukazał się w magazynie Ekspert Budowlany wydanie 2/2019.W artykule w ramach akcji Walcz ze smogiem poruszony został bardzo istotny temat wymiany tradycyjnych kotłów węglowych. Wymiana kotła na nowszej generacji, odpowiednie paliwo, ale również termomodernizacja budynku i dostosowanie komina do nowych warunków pracy muszą zostać zapewnione aby uzyskać najlepszy efekt antysmogowy i największe oszczędności w kosztach użytkowania.

04.04.2019

Producent systemów kominowych przyjmie uczniów
na praktyki zawodowe w zawodzie ślusarz.

Oferujemy:
- praktyczną naukę zawodu na stanowisku pracy ślusarz w renomowanej firmie z długoletnią tradycją     
- umowę w celu przygotowania zawodowego
- wykwalifikowaną kadrę zarządzającą i opiekę instruktora praktycznej nauki zawodu
- wynagrodzenie stawki uczniowskie  + premie uznaniowe
- urlopy w okresie ferii zimowych i wakacji  

28.03.2019
kominflex

Przejście dachowe regulowane Cr-Ni wykonane jest z płyty z blachy nierdzewnej i podstawy  (fartucha) z taśmy kominowej aluminiowej, który dopasowuje się do nieregularnego kształtu pokrycia dachowego (blachy trapezowe, blacho dachówki, dachówki), w celu odpowiedniego spływu wody deszczowej. Pozwala na szczelne przejście przez dach. W komplecie znajdują się również listwy krawędziowe pozwalające na uszczelnienie wzdłużnych krawędzi przejścia względem połaci dachu.

13.03.2019
kominflex

W kominie to wkład kominowy jest jedynym elementem mającym bezpośredni kontakt ze spalinami. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby były odporne i trwałe. W kominach wykorzystuje się różne sprawdzone rozwiązania i materiały – zawsze są kwasoodporne i odporne na działanie wysokich temperatur.

13.03.2019
kominflex

Jeszcze do niedawna nieodłącznym elementem każdego domu był tradycyjny komin murowany z cegieł połączonych spoinami. Powstawał on jednocześnie z budową budynku, czasami był również podparciem dla więźby dachowej i w związku z tym stawał się istotnym elementem całej konstrukcji. Obecnie jednak mamy do wyboru nowocześniejsze rozwiązania i możemy zdecydować się na kominy stalowe, które są dużo lepiej dostosowane do rodzaju i wielkości pieca, jaki mamy zamiar zamontować w naszym domu.
 
 
 

31.01.2019
kominflex

W systemach kominów izolowanych wprowadziliśmy dodatkowe elementy wyczystkowe w średnicach wewnętrznych 150, 160 180 i 200mm różniące się od standardowych produktów wymiarami skrzynki rewizyjnej i drzwiczek. Obecnie mamy do wyboru wyczystkę z otworem rewizyjnym 140x140mm lub 140x280mm.

21.01.2019
kominflex

Docierają do nas informacje o incydentalnych zdarzeniach polegających na pozostawieniu folii ochronnej na wyrobach izolowanych po montażu systemu kominowego. Pragniemy zwrócić uwagę, że folia stosowana na zewnętrznych elementach izolowanych pełni funkcję ochronną, polerowanej części blachy, w procesie produkcji, magazynowania i transportu. Folia powinna być usunięta w trakcie montażu systemu kominowego.

07.01.2019
kominflex

Szanowni Państwo,
informujemy, że od początku roku 2019 wszystkie średnice rozet kominów izolowanych produkowane są z kołnierzem szerokości 75 mm.

07.01.2019

Komin-Flex sp. z o.o. w ramach projektu pt. Opracowane i wdrożenie innowacyjnego promiennika gazowego o zwiększonych właściwościach grzewczych planowanego do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w ramach Osi Priorytetowej I. Nowoczesna gospodarka Działania 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach poszukuje specjalisty B+R zespołu projektowego

30.11.2018
kominflex

Zgodnie z sugestiami i życzeniami Naszych Klientów poszerzyliśmy zakres kominów izolowanych SLIM i SLIM EKO o dodatkową średnicę 160/220mm.  Szczegóły w zakładce Oferta.

09.10.2018
kominflex

Kominy SLIM EKO dedykowane są dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe. Konstrukcja kominów oraz użyte materiały dostosowane są do trudnych warunków pracy wynikających ze specyfiki tych urządzeń grzewczych. Niskie temperatury spalin , duża ilość agresywnego kondensatu skroplin , zwiększone zapotrzebowanie na ciąg kominowy wynikający z wyższych oporów przepływu spalin przez kocioł , modulowana praca kotła to główne zagrożenia dla eksploatacji kominów współpracujących z nowoczesnymi kotłami 5 klasy.

21.09.2017

Krajowa Izba Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.
Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

06.06.2017
kominflex

Rura+rewizja to nowy detal w ofercie Komin-Flex służący do wykonania elementu rewizyjnego w ciągu kominowym podczas montażu komina „od góry” np. wewnątrz rozwiercanych kominów ceramicznych. Prosta i zwarta budowa pozwala na zamontowanie całego wkładu kominowego, na odcinku którego w dowolnym miejscu zaplanowany jest element rewizyjny.
Dostępne średnice: 100;110; 120; 130; 140; 150; 160; 180; 200mm

16.05.2017

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi filmami prezentującymi montaż:
- opasek OBL
- daszka składanego
- rozety maskującej
Zobacz film

26.04.2017
kominflex

Obejma OBD to element mocujący dla większych średnic systemów kominowych będących w ofercie Komin-Flex Pszczyna. Obejma ta pozwala na mocowanie systemów kominowych, których płaszcz zewnętrzny mieści się w przedziale 300-600mm, w trzech różnych zakresach odległości względem płaszczyzny mocowania.

Obejma OBD 1 zakres regulacji   70-150 mm
Obejma OBD 2 zakres regulacji 150-300 mm
Obejma OBD 3 zakres regulacji 300-500 mm

12.04.2017
kominflex
kominflex

Opaska OBL to element będący częścią nowego systemu mocującego w ofercie Komin-Flex. Przy zastosowaniu ze wspornikiem OBL,  umożliwia zamocowanie dowolnego systemu kominowego, będącego w ofercie K-F, do elementów stałych budynków ciągów kominowych lub wentylacyjnych. Jego zakres średnic obejmuje wielkości od  150 do 360mm dając możliwość pełnej regulacji odsunięcia od powierzchni ściany mocującej, pomiędzy wielkościami 70- 430mm.

23.03.2017
kominflex

W marcowym wydaniu magazynu  Budujemy Dom zamieszczono obszerny artykuł poświęcony tematyce kominów. Zapraszamy do lektury, w tym między innymi wypowiedzi Prokurenta Komin-Flex dotyczącej kominów stalowych do pieców na paliwa stałe i kominki.
Jakie kominy stalowe do kotłów na paliwa stałe i kominków .

09.03.2017
kominflex

Za nami 15-ta edycja targów Forum Wentylacja, Salon Klimatyzacja 2017. Edycja bogata w wydarzenia,  wystawców oraz zwiedzających. W ramach techniki kominowej swoją obecność zaznaczyło kilka znaczących firm w Polsce, między innymi Komin-Flex Pszczyna.

24.02.2017

Zapraszamy na stoisko Komin-Flex (nr 121) podczas Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej, które odbędą się 7-8 marca w Warszawie.
 
 

13.02.2017
kominflex

Z przyjemnością przekazujemy Państwu najnowszą edycję katalogów produktów Komin-Flex. Zakładka DO POBRANIA.

21.12.2016

W dniach 02-03.01.2017 ze względu na inwentury, nie będzie prowadzona działalność handlowa. Za utrudnienia przepraszamy.

21.12.2016
kominflex

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz  Nowego 2017 Roku mamy przyjemność złożyć wszystkim klientom i partnerom handlowym najserdeczniejsze życzenia.
 

09.12.2016
kominflex

Szanowni Państwo!
Firma Komin-Flex z okazji otrzymania Złotego Godła "Konsumencki Lider Jakości 2016" wyraża serdeczne podziękowania naszym Klientom, którzy wspierali nas tak pozytywną oceną w kategorii Systemy Kominowe Stalowe. Wg opinii Państwa jesteśmy w 2016 roku najlepszą i najbardziej rozpoznawalną marką, co daje nam wielką satysfakcję w 20 roku działalności i stymuluje na przyszłość. Dziękujemy!

22.11.2016
kominflex

Co czwarty Polak błędnie myśli, że czad można rozpoznać po zapachu lub dymie. Warto ciągle przypominać, że czad jest bezwonny i bezbarwny. Rusza kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność". Pamiętajmy o sprawdzeniu szczelności przewodów spalinowych/ dymowych i o koniecznych remontach instalacji.

03.11.2016
kominflex

W ostatni weekend uroczyście obchodziliśmy jubileusz 20- lecia naszej Firmy.

19.04.2016
kominflex

Zapraszamy do pawilonu 5, stoisko 158

14.04.2015

(...)Zaletą metalowych systemów kominowych jest prostota konstrukcji, łatwość montażu, niski ciężar elementów, odporność na działanie składników spalin oraz czynników atmosferycznych. Charakterystycznymi cechami metalowych systemów kominowych są bardzo dobre własności przewodnictwa cieplnego, które umożliwiają bardzo szybkie nagrzanie przewodu spalinowego i dzięki temu wyższą sprawność komina poprzez zapewnienie odpowiedniego ciągu kominowego.(...)
Zapraszamy do lektury artykułu dotyczącego kominów ceramicznych i stalowych:

08.04.2015

Na stronach Stowarzyszenia Kominy Polskie www.kominypolskie.com.pl pojawił się formularz reklamacyjny systemów kominowych, dzięki któremu użytkownik/klient  może sprawnie zareklamować wadliwy towar.

03.04.2015
kominflex

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości, samych pogodnych  dni.
 

03.04.2015
kominflex

W czasie targów Budma 2015 mieliśmy możliwość zaprezentowania  nowych wersji Kominowych nasad dachowych. Więcej informacji już wkrótce.

23.02.2015
kominflex

 BUDMA 2015 – targi inspiracji.